دوربین مداربسته برای خانه

خرید دوربین مداربسته برای خانه

بلاگ نوشته های السام

خرید دوربین مداربسته برای خانه

(1 رای)

آیا خرید دوربین مداربسته برای خانه مورد نیاز است؟ وجود دوربین در یک خانه برای ما چه مزیت‌هایی دارد ؟چه نوع دوربینی برای محیط خانه مناسب است؟ اگر شما نیز سوالاتی از این قبیل دارید با ما همراه باشید تا با یکدیگر به پاسخ آن ها برسیم.

آیا دوربین مداربسته برای خانه مورد نیاز است؟

دوربین مداربسته برای خانه
دوربین مداربسته برای خانه

خانه، محیط امن خانواده و فرزندان می‌باشد. لذا ما همیشه سعی داریم تا با انجام کار هایی از قبیل ایجاد حفاظ بر روی دیوار و یا ساخت دیوار های بلند و نصب در های محکم از خانه خود به بهترین حالت ممکن محافظت کنیم و امنیت آن را بالاتر ببریم.

سرقت از منزل جدای از مسایل مادی ،باعث به هم خوردن امنیت وآسایش خانواده و وارد شدن صدمه روحی به خانواده می گردد . لذا مجهز کردن منزل خود با دوربین مداربسته موجب افزایش امنیت و آرامش در محیط خانه می گردد.

ما در مجموعه دوربینو قصد داریم تا در چندین گام راهنمای خوبی به منظور تامین امنیت هرچه بیشتر برای خانه شما باشیم.

گام اول ; مزایای نصب دوربین مداربسته برای خانه

تجهیز خانه با دوربین های مداربسته مزیت های مختلفی دارد که به عنوان برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

افزایش امنیت و آرامش در محیط خانه و خانواده

دوربین مداربسته برای خانه
دوربین مداربسته برای خانه

همانطور که گفتیم خرید دوربین مداربسته برای خانه باعث افزایش امنیت و آرامش در خانه شده و از سرقت های احتمالی جلوگیری می کند. امروزه یکی از نیاز های اصلی هر خانواده می باشد تا با خرید و نصب دوربین مداربسته مناسبی، این امنیت وآسایش را مهمان خانه های خود کند.

کم کردن احتمال دزدی از خانه

دوربین مداربسته برای خانه
کم کردن احتمال دزدی از خانه توسط دوربین مداربسته

دوربین هایی که در اطراف خانه نصب می گردنند 100درصد فضای بیرون خانه را پوشش می دهد وبه ما کمک می کننددر طول روز و شب نظارت کامل را داشته باشیم و به این ترتیب جلوی بسیاری از دزدی های منزل را می گیرد و یا در صورت دزدی با دیدن دوباره فیلم های ضبط شده توسط دوربین،می توان اقدام به بازپس گیری اموال دزدیده شده گردید.

نظارت خانه از راه دور

دوربین مداربسته برای خانه
نظارت خانه از راه دور خانه توسط دوربین مداربسته

با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مداربسته، این امکان فراهم شده است تا از فواصل دور نیز بتوان نظارت و کنترل را در منزل داشت. به این صورت که دوربین هایی هستند که میتوان در اتاق فرزندان خردسال آن هارا نصب کرد و علاوه بر کنترل فرزند از راه دور، میتوان از طریق اسپیکر های دوربین با فرزند حرف زده وآن هارا آرام کنید. و یا هنگام مسافرت با استفاده از اپلیکیشن گوشی میتوانید در هرجا که باشید خانه خود را رصد و کنترل کنید.

گام دوم: دوربین مداربسته را کجای خانه نصب کنیم؟

با توجه به ابعاد محیطی مورد استفاده در خانه و همچنین متنوع بودن نوع دوربین های مداربسته و قیمت و کاربرد های آن ها، باید در انتخاب دوربین مورد نظر دقت داشته باشیم که به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

با توجه به کارایی و کاربرد، دوربین‌های مدارسته به طور کلی به دو دسته داخل خانه و خارج خانه تقسیم شده که به توضیح هرکدام از آن ها خواهیم پرداخت.

دوربین‌های خارج خانه

دوربین مداربسته برای خانه
دوربین‌های مداربسته خارج خانه

این نوع از دوربین‌ها با توجه به کارایی ، جنس بدنه و کلاس عایقی آن‌ها، مناسب محیط بیرون می‌باشند مانند پارکینگ،حیاط، جلوی درب ورود،جلوی درب آسانور و..... نصب می‌گردنند و هدف از نصب این دوربین‌ها نظارت کلی در روز و شب می‌باشد. ولی می‌توان از آن‌ها برای محیط داخلی نیز استفاده کرد.

دوربین‌های داخل خانه

دوربین مداربسته برای خانه
دوربین‌های مداربسته داخل خانه

تفاوت این دوربین‌ها با دوربین‌های مورد استفاده در محیط بیرون این است که کلاس عایقی این دوربین‌ها و همچنین کاربرد‌های این دوربین‌ها برای محیط‌های داخلی بهتر است و کارایی بهتری دارند.

به عنوان مثال از دوربین های داخلی میتوان برای کنترل و رویت نوزاد خردسال هنگامی که داخل اتاق نیسیتیم و یا هنگامی که پرستار مراقب فرزند شما می باشد استفاده کرده و نظارت کامل را داشته باشیم و یا میتوان با اسپیکر‌های موجود در این نوع از دوربین ها با کودک خود صحبت کنیم.

توجه داشته باشید هر دو نوع دوربین های گفته شده دارای دید در شب خودکار می باشند.

گام سوم ; جزئیات چقدر برای شما اهمیت دارد؟

برای انتخاب دوربین مداربسته مناسب باید ببینیم جزییات چقدر برای ما اهمیت دارد و 3 فاکتور اصلی در انتخاب به شرح زیر می باشد.

  • لنز دوبین
  • کیفیت دوربین
  • فاصله دوربین تا سوژه

به عنوان مثال برای نظارت کلی بیرون ساختمان بهتر است دوربین هایی با لنز 16mm و کیفیت 2MP انتخاب کنیم تا هم بتوانیم کیفیت قابل توجه ای را داشته باشیم و همزمان ناحیه بزرگی را پوشش دهیم.

اما برای محیط داخل خانه که شاید جزییات برای ما مهم تر باشید می توانیم لنز پایین تر را انتخاب کنیم تا محیط کم تری را پوشش بدهد.

گام چهارم ; چه نوع دوربینی برای خانه مناسب تر است؟

به طور کلی دوربین ها تنوع برند های زیادی دارند که بعضی از آن ها  برند هایک ویژن ، داهوا ، هایلوک و پلیس است. دوربین ها، به 2 نوع کلی آنالوگ HD و دوربین های تحت شبکه تقسیم می شوند و کارایی های مختلف و مزایا و معایب مختلفی دارند که به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت

1 – دوربین مداربسته آنالوگ HD

میان انواع دوربین مداربسته برای خانه، یکی از بهترین انتخاب ها دوربین های مداربسته آنالوگ می‌تواند باشد. پرفروش ترین نوع این دوربین‌ها برای این کاربری دارای کیفیت 2 مگاپیکسل است. البته این دسته از دوربین‌ها دارای کیفیت بالاتری نیز هستند. سیستم مداربسته آنالوگ از چند دوربین مداربسته آنالوگ، DVR و مانیتور جهت نمایش تصاویر تشکیل شده است. جهت ارتباط دوربین به دستگاه دی‌وی ار از کابل کواکسیال استفاده می شود.

از آنجا که محیط های داخل خانه و آپارتمان برخلاف کارخانه ها و سازمان ها زیاد وسیع نیستند، از طرف دیگر تنها هدف نظارت روی افراد غریبه به منازل تمرکز دارد، بسیاری از جزئیات زیاد الویت ندارند.  دوربین های 2 مگاپیکسلی می توانند کیفیت قابل قبولی را برای این منظور ارائه دهند. همچنین نصب این دوربین‌ها مانند دوربین‌های تحت شبکه نیاز به داشتن دانش شبکه ندارند و آسان تر راه اندازی می‌شود. حتما قبل از نصب دوربین مداربسته نقشه سیم کشی دوربین مداربسته را رسم کنید تا کارتان دقیق تر و سریع‌تر انجام شود.

2 – دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)

سیستم‌های تحت شبکه دارای چند دوربین مداربسته تحت شبکه، کابل شبکه، دستگاه NVR است. این دوربین‌ها به دلیل بستر شبکه، قیمت بالاتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ دارند. از این رو توصیه می کنیم برای منازل مسکونی دوربین‌های آنالوگ که مقرون به صرفه تر هستند را تهیه کنید. اما چنانچه تمایل به استفاده از قابلیت‌های هوشمند دوربین مداربسته IP را دارید می توانید این دوربین‌ها را خریداری نمایید.

گام پنجم; تعیین تعداد دوربین مدار بسته برای خانه:

در هنگام براورد تعداد دوربین مداربسته برای آپارتمان و منزل باید به موارد زیر توجه نمایید:

  • ابعاد و بزرگی مکان مورد نظر
  • بررسی دکوراسیون و چیدمان ساختمان برای جلوگیری از ایجاد نقطه کور
  • نقاط کور دوربین مداربسته
  • زاویه دید دوربین
  • توجه به نقاط حساس و آسیب پذیر (نظیر درب های ورود و خروج، پنجره ها)

گام ششم; از چه برندی استفاده کنیم بهتر است؟

برای خرید دوربین مداربسته خانه تحت شبکه با توجه به حساسیت هایی که دارند باید سعی داشته باشیم تا بهترین و معتبرترین برند را تهیه کنیم.

امروزه در بازار ایران برند‌های متنوع زیادی در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت می‌کنند که می توان برند‌های  هایک ویژن، داهوا، هایلوک و پلیس را نام برد که جزو پرفروش‌های ایران هستند و از کیفیت بالایی برخوردارند و از لحاظ قیمتی نیز مقرون به صرفه می باشند.

راهنمای انتخاب برند دوربین مداربسته
برند‌های دوربین مداربسته

راهنمایی اخر برای نصب دوربین مداربسته برای ادارات: از شرکت خوب و معتبر خرید کنید:

ما در دوربینو اعتماد سازی می کنیم
دوربین مداربسته برای خانه

اینکه چه کسی را برای نصب دوربین نهایی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است. فراموش نکنید سیستم مداربسته مستقیما با امنیت شما در ارتباط است و انتخاب بد می تواند امنیت شما را به مخاطره بیاندازد.

پس قبل از سفارش به دنبال یک شرکت معتبر و قابل اطمینان باشید. نصب یک سیستم مداربسته تنها به راه اندازی اولیه آن خلاصه نمی شود. شما نیازمند پشتیبانی و بررسی دوره ای دوربین ها هستید. پس مطمئن شوید از جایی خرید می کنید که معتبر است و به درخواست های پشتیبانی شما پاسخگو می باشد.

ما در دوربینو ، با اتکا بر تجربه و دانش و اشنایی با تکنولوژی روز با استفاده از کارشناسان مجرب همواره در کنار شما برای رسیدن به قله امنیت حضور داریم. تا راهنمای بسیار خوبی برای تامین امنست شما باشیم.

https://elesam.com/blog/cctv-tutorial/cctv-buying-guide-steps/

پیشنهادهای لحظه‌ای برای شما

دیدگاه شما

دوربینو | تجربه‌ی خرید آنلاین دوربین مداربسته 

دوربینو بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی کشور در زمینه دوربین مداربسته و دزدگیر، اینک در آستانه‌ی پنجمین سال فعالیت، با گستره‌ای از کالاهای متنوع در زمینه سیستم‌های امنیتی، برای کاربران خود «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» را تداعی می‌کند. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه است که دوربینو از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد و با رعایت این سه اصل، هرسال، حوزه‌های تازه‌ای را در فروش کالا و خدمات، به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است. گستره‌ای به وسعت تمام تجهیزات مورد نیاز برای تامین امنیت منزل و محیط کار و … . دوربینو ، چهار سال پس از آغاز فعالیت، با داشتن مراکز توزیع در استان تهران و شیراز ، امکان تحویل کالا را به‌صورت رایگان (در مورد خریدهای بیش از دو میلیون تومان) در همان روز ثبت سفارش فراهم کرده است.

نماد اعتماد

استفاده از مطالب سایت برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دوربینو و لینک به منبع بلامانع است. Copyright © 2017 – 2022

عضویت در خبرنامه السام

با عضویت در این خبرنامه از جدیدترین مقالات و محصولات السام مطلع شوید
بروز بمانید
close-link
Click Me
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
فرم ورود به دوربینو

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در دوربینو